You are currently viewing Uydu Teknolojileri, Ankara’da Masaya Yatırılacak

• Uydu teknolojileri ile ilgili son gelişmeler, Türk uydu ekosisteminin paydaşları tarafından, “Uydu Bağlanabilirliğinde Rönesans” teması ile Satcom Vision 2019’da masaya yatırılacak.
• Pek çok kurum ve sivil toplum kuruluşu tarafından da desteklenen etkinlik, 19-20 Kasım’da, Ankara’da, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) binasında gerçekleştirilecek.

Uydu pazarındaki trendlerin tartışılacağı Satcom Vision 2019, pek çok önemli ismi ağırlayacak. Etkinliğin açılış konuşmalarını; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu yapacak.
Etkinliğin teması ise sektördeki mevcut durum, potansiyel yeni teknolojiler, ticari pazar perspektifleri ve gelecek beş yıllık döneme yönelik yol haritası göz önünde bulundurularak belirlendi.


Yenilikler ve Önümüzdeki 5 Yılın Haritası Konuşulacak


Etkinlik boyunca gerçekleştirilecek 5 farklı oturumda, 40’ın üzerinde konuşmacı sunumlar gerçekleştirecek. Bu yılki Satcom Vision’ın odaklanacağı konu başlıkları ise şunlar olacak:
– Şu anda neredeyiz? Uydu iletişimi pazar payını nasıl arttırabiliriz?
– Son bir yılda uydu dünyasında ve yörüngelerinde neler oldu? Önümüzdeki beş yılın yol haritası nedir?
– Uydu iletişimi yer sistemleri teknolojileri: Yenilikler Neler?
– 5G ve uydu teknolojileri ile yakınsaması


Türkiye’nin Uydu Pazarındaki Konumu Güçleniyor


Satcom Vision Kurucusu Musa Savaş, etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Dünya uydu iletişimi pazarı her geçen gün büyüyor. Türkiye ise sahip olduğu Pazar payı ile bu alandaki önemli bir oyuncu olarak öne çıkıyor. Türkiye’deki firma ve kurumların sektördeki konumu da giderek güçleniyor. Bununla birlikte Türk uydu iletişimi pazarının aynı zamanda pek çok uluslararası paydaşı bulunuyor. Biz de bu yıl 2’ncisini gerçekleştireceğimiz Satcom Vision etkinliği ile bu pazarın paydaşları olan tüm yerli ve yabancı oyuncuları bir araya getireceğiz. Bu oyuncular arasında ise kamu kurumları ve STK’lar ile uydu üreticileri, servis sağlayıcıları, ağ operatörleri ve entegratörler gibi pek çok firma yer alacak.”

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye, https://www.satcom.vision/ adresinden ulaşılabiliyor. Etkinliğe katılmak isteyenlerin ise bu adresten kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Satcom Vision Hakkında

Satcom Vision, Türk pazarına odaklanarak, uydu sektörünün paydaşlarına ve oyuncularına, uydu teknolojileri alanındaki en güncel gelişmeleri masaya yatırabilecekleri bir zemin sunuyor. Etkinlikte, farklı ülkelerden konuşmacıların sunumlar gerçekleştiriliyor ve katılımcıların sektörel trendleri izleyebilecekleri ve tartışabilecekleri paneller düzenleniyor. Etkinlik, bu alandaki oyuncuların hizmet ve ürünlerini tanıtabileceği bir platform olarak öne çıkıyor. Uydu üreticilerinden, servis sağlayıcılara, ağ operatörlerinden entegratörlere kadar, ekosistemdeki tüm önemli oyuncuları bir araya getiriyor.